7 maja 2015 roku odbyło się szkolenie członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa z oddziału w Bielsku Białej, w budynku pasywny w Bielsku Białej przy ul. Potok. Inicjatorami spotkania byli właściciele firmy Northouse oraz mgr inż. Krzysztof Hałat. Otwarcie przypadło roli przewodniczącemu oddziału ŚlOIIB w Bielsku Białej, mgr inż. Januszowi Kozuli.

 

Firma Northouse weszła na rynek polski z inicjatywy dwóch kuzynów, którzy pracując kilkanaście lat w branży budowlanej i instalacyjnej widzieli jej liczne słabości. Postanowili zmienić panujące złe nawyki, będące bardzo często przyczyną irytacji inwestorów.

Obecnie Northouse buduje kompleksowo domy z ciężkiego prefabrykatu drewnianego. Wielu potencjalnych klientów myli tą technologię z systemem budownictwa kanadyjskiego, które nie cieszy się w Polsce dobrą sławą. Dodatkowo widoczne jest silne przywiązaniem inwestorów do technologii trakcyjnych dlatego firma NORTHOUSE kładzie nacisk na intensywne edukowanie. Szkolimy partnerów i potencjanych klientów również w zakresie nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych i techniki grzewczej. Każdy odwiedzający nas klient może liczyć na obiektywne doradztwo ze wskazaniem na racjonalne z punktu widzenia kosztów i czasu zwrotu rozwiązania.

Nasze motto, z którego jesteśmy dumni brzmi:

 

„Zmieniamy filozofię budowania domów”

 

Wzorując się na funkcjonującym od lat zachodnim modelu sprzedaży wybudowaliśmy pasywny dom pokazowy. Wierzymy, że klient musi zobaczyć, dotknąć i poczuć aby ostatecznie przekonać się do mniej popularnych rozwiązań, które propaguje nasza firma. Szczególnie ciężko argumentuje się normalną akustykę i korzystny mikroklimat budynku postawionego w technologii ciężkiego prefabrykatu. Najlepiej aby osoby zainteresowane same tego doświadczyły. To zupełnie ucina zbędne dyskusje.

 

Dom modelowy jest wybudowany w standardzie NF15 i jest siódmym takim domem w Polsce. Pokazaliśmy, że to jest możliwe i wcale nie musi być bardzo drogie. Zwracamy uwagę inwestorów na aspekt kosztów utrzymania budynku bowiem bardzo często o tym zapominają. Należy rozważać dwa portfele przy planowaniu domu- pierwszy to koszt budowy obiektu a drugi to jego eksploatacja. Szczególnie mocno podkreślał to Gunter Schlagowski- prezes Polskiego Instytutu budownictwa Pasywnego podczas inauguracji Akademii Northouse, która odbyła się 29.05.2015 z inicjatywy Pani Poseł Mirosławy Nykiel. Zwrot kosztów budowy zoptymalizowanego domu pasywnego następuje po ok 17 latach co powoduje, że będzie on lepszą inwestycją niż lokata bankowa. Faktem jest, że można zastosować rozwiązania, które spowodują zwrot wydanych pieniędzy dużo szybciej. Szczególnym przypadkiem jest budowa domu niskoenergetycznego o powierzchni ok. 100m2 z zachowaniem prostej bryły, gdzie inwestor nie będzie musiał wydać żadnych dodatkowych pieniędzy aby otrzymać standard ponad 3 razy cieplejszy niż wymagają obecne normy budowlane! Jeżeli coś nie kosztuje więcej to również nie ma mowy o czasie zwrotu.

 

Zauważamy na rynku pewnego rodzaju opór przed dotacjami z NFOŚiGW. Większość ludzi z racji nieznajomości szczegółów programu uważa, że dotacja jest konsumowana przez banki, podatki i koszty weryfikacji. Okazuje się, że precyzyjnie kalkulując kwotę netto dofinansowania, które pomagamy pozyskać przy budowie domu naszym klientom, suma którą otrzymuje inwestor przy standardzie NF40 to ok. 19 tys PLN oraz przy standardzie NF15 to ok. 35 tys PLN. Ważnym elementem jest to, że w ramach konsorcjum wynegocjowaliśmy korzystne dla klientów stawki weryfikacji i badań szczelności. Dzięki temu klient po złożeniu kilku podpisów może dostać całkiem spore pieniądze.

 

Mimo, że firma Northouse dopiero od niedawna promuje technologię prefabrykowaną na rynku polskim, nasi klienci korzystają z 15 letniego doświadczenia, które zaowocowało ponad tysiącem budynków stojących na terenie europy. Zbudowaliśmy z naszymi strategicznymi partnerami konsorcjum, w ramach którego standaryzujemy i ujednolicamy jakość proponowanych rozwiązań.  Dysponując najbardziej restrykcyjnymi certyfikatami na rynek niemiecki i austryjacki, dajemy klientom gwarancję najwyższej jakości. Trzeba wiedzieć, że normy obowiązujące u naszych zachodnich sąsiadów są dużo bardziej wymagające. Jednym z naszych podstawowych założeń jest zachowanie tych standardów również na rynku polskim. Dodatkowo gwarancją solidności NORTHOUSE jest fakt, że pracujemy z najbardziej rozpoznawalnymi międzynarodowymi firmami tj. Z500, Viessmann, Brass, KABE, Ruukki, Hensfort, Vetrex etc.

Wierzymy, że decyzja klienta powinna wynikać z świadomego wyboru na podstawie precyzyjnych i obiektywnych danych. Dlatego uruchomiliśmy pionierską kampanię edukacyjną „Akademia Northouse”, której misja to łamanie stereotypowego myślenia i popularyzowanie najnowszych technologii. Jako firma Zaangażowana Społecznie prowadzimy również spotkania edukacyjne dla młodzieży bo wiemy jak ważne jest krzewienie dobrych wzorców również wśród najmłodszych.

Wszystkie te działania spotykają się bardzo ciepłym odbiorem. Szczególnie zadowoleni są potencjalni klienci, którzy wysoko cenią uczciwe doradztwo. Często odwodzimy naszych klientów od wydania pieniędzy na rozwiązania drogie i nieekonomiczne, wskazując te znacznie bardziej opłacalne. Pokazujemy również całościowe koszty inwestycji co jest unikatowe na rynku.

Już dzisiaj wiemy, że strategia działania firmy Northouse wpisuje się w potrzeby rynku. Pracujemy wytrwale dostarczając naszym klientom wartości, których oczekują.

Dla architektów, pośredników nieruchomości, pośredników finansowych i wszystkich sympatyków nowoczesnego budownictwa mamy przygotowany bardzo interesujący program współpracy. Oddajemy dom modelowy do dyspozycji partnerów, którzy mają styczność z potencjalnym klientem. Pragniemy aby mogli oni z naszą pomocą dostarczać wartościową wiedzę i kompleksowe rozwiązania, zarabiając przy tym satysfakcjonujące pieniądze.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z nami! www.northouse.pl