Nie ma nic bardziej relaksującego, niż powrót do domu otoczonego naturą. Domy drewniane to nie tylko zgodność z naturą, ale także styl, luksus i energooszczędność. Zrozumieć, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na domy drewniane, pozwala nam docenić ich niezwykłość.

Dlaczego domy drewniane?

Zgodność z naturą

Domy drewniane są coraz bardziej popularne dzięki ich naturalnym właściwościom i zgodności z naturą. Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych na świecie, a domy z nich wykonane są nie tylko piękne, ale również trwałe. Bez wątpienia, drewno emanuje spokojem, który zachęca do odpoczynku. Wystarczy sprawdzić domy w Skandynawii, czy innych krajach wysoko rozwiniętych, aby przekonać się, że jest to technologia przyszłości.

dom modułowy, dwukondygnacyjny, dwuspadowy usytuowany nad jeziorem

Energooszczędność

Energooszczędność to jedna z największych zalet domów drewnianych. Drewno jest doskonałym izolatorem termicznym, co oznacza, że domy drewniane są w stanie utrzymać ciepło wewnątrz i blokować zimno z zewnątrz. Bez względu na porę roku, domy drewniane zapewniają wygodę i oszczędzają energię. Na szczególną uwagę zasługują pod tym względem domy wzniesione w technologii szkieletu drewnianego.

Szybkość budowy

Domy drewniane są znane z szybkości budowy. Dzięki technologii szkieletowej, domy takie wytwarzane są w zakładach prefabrykacji, i jest to dużo szybsze w porównaniu do tradycyjnych domów murowanych. W parze z szybkością podąża również wysoka jakość zapewniona przez projektantów i technologów na linii produkcyjnej.

Rodzaje domów drewnianych

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe są najpopularniejszym typem domów drewnianych. Są one łatwe do budowy, energooszczędne, a ich konstrukcja pozwala na łatwe modernizacje i przebudowy. Domy szkieletowe mogą przyjmować różne formy, od prostych domków po luksusowe rezydencje.

dom prefabrykowany o ciemnej elewacji podczas montażu

Domy z bali

Domy z bali to kolejny popularny typ domów drewnianych. Są one wyjątkowe i atrakcyjne, a ich konstrukcja z bali drewnianych dodaje im dodatkowego uroku. W odróżnieniu od domów szkieletowych, cieszą się przede wszystkim dużym zainteresowaniem osób poszukujących domu rekreacyjnego w góralskiej stylistyce. 

Projektowanie domów drewnianych

Projekty tradycyjne

Tradycyjne projekty domów drewnianych nawiązują do tradycji i natury. Mogą one przyjmować formę tradycyjnej chaty czy górskiego schroniska. Bez względu na styl, projekty te są zawsze ciepłe i przytulne.

Projekty nowoczesne

Nowoczesne projekty domów drewnianych łączą tradycję z nowoczesnością. Mogą one zawierać elementy szkła i metalu, a ich design czerpie inspirację z natury i stylu skandynawskiego. Nowoczesne domy drewniane są eleganckie, minimalistyczne i energooszczędne. Popularnym trendem w budownictwie jednorodzinnym są tzw. nowoczesne stodoły.

modułowy dom parterowy o płaskim dachu i dwustanowiskowym garażu

Budowanie domu drewnianego

Wybór Materiałów

Wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy podczas budowy domu drewnianego. Wszystkie używane materiały powinny być naturalne, niepowodujące emisji szkodliwych substancji do środowiska. Firma Northouse bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu chętnie pomoże przy wyborze odpowiednich rozwiązań.

Wybór Projektu

Wybór odpowiedniego projektu jest równie ważny, jak wybór materiałów. Projekt powinien spełniać wymagania przyszłych mieszkańców, a jednocześnie być zgodny z przepisami budowlanymi. W naszej ofercie na pewno znajdziesz projekt, który odpowie na potrzeby estetyczne i funkcjonalne twoje i twoich najbliższych. Pamiętaj, że istnieje możliwość stworzenia bardzo indywidualnego projektu. 

Budowa

Budowa domu drewnianego obejmuje wiele etapów, począwszy od przygotowania fundamentów, przez konstrukcję szkieletu, aż po wykończenia wewnętrzne. Każdy etap wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Northouse realizuje wszystkie te etapy, a ty mając wszystko pod kontrolą możesz w tym czasie skupić się na swojej profesji oraz życiu prywatnym.

Dlaczego warto wybrać dom drewniany?

Ekologia

Domy drewniane są ekologiczne i zrównoważone. Drewno jest odnawialnym surowcem, a jego wykorzystanie w budownictwie ma minimalny wpływ na środowisko.

Zdrowie

Domy drewniane są zdrowe dla ich mieszkańców. Drewno naturalnie reguluje wilgotność powietrza, co jest korzystne dla osób z problemami z oddychaniem. Ponadto, drewno nie emituje szkodliwych substancji, co czyni domy drewniane bezpiecznym i zdrowym miejscem do życia.

przestronny salon domu jednorodzinnego w granatową sofą i zestawem hifi dla audiofila

Wygoda

Domy drewniane są wygodne i przytulne. Drewno naturalnie izoluje dom, co zapewnia komfort termiczny przez cały rok. Ponadto, drewno ma naturalną zdolność do absorpcji dźwięku, co czyni domy drewniane cichymi i spokojnymi.

Nowoczesne domy drewniane

Nowoczesne domy drewniane łączą naturalny urok drewna z nowoczesnym designem. Te domy mogą być minimalistyczne i eleganckie, a jednocześnie ciepłe i przytulne. Nowoczesne domy drewniane często zawierają duże powierzchnie szklane i otwarte przestrzenie, co tworzy wrażenie przestronności i łączności z naturą.

Domy Drewniane to Przyszłość

Domy drewniane są przyszłością budownictwa. Są one ekologiczne, energooszczędne, zdrowe i wygodne. Domy drewniane łączą tradycyjne metody budowy z nowoczesnym designem i technologią, tworząc domy, które są piękne, funkcjonalne i trwałe.

Domy drewniane to więcej niż tylko budynki – to styl życia blisko natury, zgodnie z naturą. Dzięki domom drewnianym, można cieszyć się komfortem i luksusem, nie rezygnując przy tym z dbałości o środowisko. Bez wątpienia, domy drewniane są doskonałym wyborem dla każdego, kto ceni sobie zgodność z naturą, styl i energooszczędność.